...

Atrakcje wokół bacówki

TRZY KORONY

Trzy Korony w Pieninach – jeden z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych szczytów znajdujących się w okolicach, z którego można obserwować niezwykłą panoramę na przełom Dunajca i tereny Pienińskiego Parku Narodowego, Tatr czy Beskidu Sądeckiego.

SPŁYW DUNAJCEM

Pieniński Przełom Dunajca to niezwykłe miejsce, które zachwyca malowniczymi widokami i wyjątkowym zjawiskiem. Dunajec odwraca bowiem w części Przełomu swój nurt o 180 stopni, płynąc przez pewien czas w odwrotnym kierunku do morza, aby w końcu zawrócić z powrotem. Tego typu zjawisko występuje jeszcze tylko w jednym miejscu na świecie. Jeśli dodamy do tego majestatyczne widoki, to nie trudno uwierzyć, że spływ Dunajcem uznawany jest za jedną z największych atrakcji nie tylko w Polsce, ale również w Europie i na całym świecie.

VELO DUNAJEC

To najpiękniejsza trasa rowerowa w Małopolsce, przecina 7 pasm górskich, objeżdża 3 duże jeziora i zagląda pod bramy 7 zamków. Na południu łączy się ze Szlakiem Wokół Tatr, od Starego Sącza do Ostrowa ma wspólny przebieg z VeloNatura a w Wietrzychowicach, miejscu gdzie Dunajec wpada do Wisły spotyka się z Wiślaną Trasą Rowerową.

SZCZAWNICA

Szczawnica to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Pienin. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim bogatym źródłom wód mineralnych, dzięki którym uchodzi ona za swoisty kurort. Szczawnica jest niezwykle malowniczo położona. Park Górny w Szczawnicy to najstarszy park zdrojowy w tym mieście. Na terenie Parku Górnego im. Adama hrabiego Stadnickiego w Szczawnicy, znajduje się wiele rzeźb, pomników i zabytkowych obiektów, jak kaplica zdrojowa, Inhalatorium czy współczesne rzeźby twórczości Marii Chudoby-Wiśniewskiej.

ZAMEK NIEDZICA

Zamek w Niedzicy zwany również zamkiem Dunajec jest średniowieczną warownią położonym nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. To obszar Spisza, historycznego regionu rozciągającego się na dzisiejszych terenach Polski i Słowacji. Z tarasów zamkowych rozciąga się widok na Pieniny, zaporę na jeziorze Czorsztyńskim oraz ruiny zamku w Czorsztynie.

4 WIEŻE WIDOKOWE

Wieże widokowe – cztery wieże widokowe na szczytach Gorc i Lubań (Ochotnica Dolna), Magurki (Ochotnica Górna), oraz Koziarz (Tylmanowa), Wieże estetyką odwołują się do drewnianych kościołów gotyckich w regionie. Z nich roztacza się przepiękna panorama otaczającego krajobrazu

WYCIĄG - PALENICA

Blisko Bacówki polecamy także – Palenicę Stok Narciarski i kolej linową. Jeśli pogoda nie dopisuje, wówczas na szczyt można wjechać wyciągiem, a tam w knajpce napić się czegoś ciepłego – kawy, czy grzańca, jeśli mamy ochotę na coś wysokoprocentowego. Inną opcją dostania się na Palenicę jest rower, jednakże ze względu na to, że podjazd jest naprawdę stromy, jest to więc trasa dla zaawansowanych rowerzystów. Jeśli na Palenicę wjechaliśmy wyciągiem, zalecamy zejście pieszo – możemy wówczas nacieszyć się pięknymi widokami. Zimą do dyspozycji są bardzo lubiane trasy na narty, idealne dla dzieci oraz tych, którzy chcą się nauczyć jeździć.

JEZIORO CZORSZTYŃSKIE

Jezioro Czorsztyńskie to przepięknie położony sztuczny zbiornik, rozlewający się na Podhalu, u stóp Pienin, pomiędzy Niedzicą i Czorsztynem. Okolica jeziora jest tak malownicza, że jest to ulubione miejsce przystankowe dla turystów zmierzających w Pieniny. Rozległy Zalew Czorsztyński powstał poprzez spiętrzenie wód Dunajca, po wybudowaniu zapory wodnej w Niedzicy.

REZERWAT „WĄWÓZ HOMOLE”

Wąwóz Homole to kolejna wyjątkowa atrakcja turystyczna nieopodal Szczawnicy. Przez wielu jest uważany za jeden z najcudowniejszych rezerwatów Pienin. Po drodze, możemy podziwiać niewielkie potoki, zapierające dech w piersiach wysokie ściany wapienne. To piękne miejsce, które szczególnie poleca się odwiedzić jesienią – wówczas Wąwóz Homole zdobią drzewa pełne najpiękniejszych, tęczowych kolorów.

WODOSPAD ZASKALNIK

Wodospad Zaskalnik to atrakcja, którą koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Szczawnicy. Trasa ze Szczawnicy do efektownego wodospadu Zaskalnik zajmuje około 40-50 minut spacerkiem.

CZERWONY KLASZTOR

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych po słowackiej stronie Pienin jest Czerwony Klasztor. Aby w górach oglądać przepiękne widoki, nie trzeba wspinać się po stromych zboczach. Jedną z najpiękniejszych tras pogranicza polskosłowackiego jest trakt Drogi Pienińskiej, czyli dukt wiodący przełomem Dunajca. Rozpoczyna się w Szczawnicy, wiedzie głównie po słowackiej stronie i kończy się w Czerwonym Klasztorze. Malownicza trasa zajmuje 3,5 h.

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.